- Razlikovati i dati primjere za ključne koncepte i teorije iz područja sociologije sela određenih sadržajem kolegija
- Kritički prosuđivati i dati vlastite zaključke o temama iz sociologije sela na temelju usvojenih znanja
- Analizirati, vrjednovati i interpretirati postojeća empirijska istraživanja
- Osmisliti, planirati i provesti teorijsko ili empirijsko istraživanje manjeg obima
- Osmisliti i prezentirati seminar iz sociologije sela na temelju literature ili provedenog istraživanja manjeg obima
U realizaciji kolegija, osim predavanja i seminara, koristit će se i metode rasprave i prezentacije uz pomoć suvremenih tehničkih pomagala (power point, dokumentarni filmovi i sl.). Poticat će se kritičko čitanje, analiza i diskusija literature. U nastavi je predviđena i terenska nastava, u obliku organiziranog stručnog posjeta/boravka (ruralni krajevi u Hrvatskoj, institucije vezane za ruralna pitanja ili sl.).
a) Nastavničke obveze: Redovito održavati nastavu i konzultacije. Pomagati u pripremi izlaganja, poticati studente/ice na aktivni i samostalni rad, naročito istraživački.
b) Studentske obveze: Redovito pohađanje predavanja i seminara s aktivnim sudjelovanjem u nastavi. Obvezno izlaganje (referat) u seminaru. Tijekom semestra dva kolokvija. Nakon izvršenih obveza pismeni ispit sa završnom ocjenom. Student/ica može biti oslobođen/a završnog ispita na temelju uspjeha na oba kolokvija. U slučaju polovične ocjene iz kolokvija, u obzir se uzima zalaganje studenta/ice tijekom akademske godine (referat, diskusija, redovni dolasci).