Rođena sam 1971. godine u Zagrebu, gdje sam završila studij arheologije na Odsjeku za arheologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 1995. godine. Magistarski rad pod naslovom “Kostolačka kultura - nastanak i razvoj u prostoru istočne Slavonije” obranila sam u proljeće 2002. godine. Doktorsku radnju pod naslovom „Eneolitičke kulture na prostoru istočne Hrvatske“, pod mentorstvom dr. sc. Tihomile Težak-Gregl, red. prof., obranila sam 24.9.2010.
Zaposlena sam u Arheološkom muzeju u Zagrebu od 1.12.1995. godine. Od 2015. promovirana sam u zvanje muzejske savjetnice. Od 1.1.2012. do 31.12.2015. obnašala sam funkciju ravnateljice Arheološkog muzeja u Zagrebu.
Od 2011. godine u znanstvenom sam zvanju znanstvene suradnice, a od 2017. godine u zvanju više znanstvene suradnice. Iste godine izabrana sam u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta.
Od akad. godine 2008./2009. aktivno sudjelujem u izvođenju nastave na studijskom programu Odsjeka za arheologiju (kolegij Osnove muzejskog rada za studente 3. godine studija, ljetni semestar).
Autorica sam nekoliko izložbi, suradnica na nekoliko izložbenih projekata te tehnički urednik nekoliko kataloga izložbi. Jedna sam od autora posljednjeg stalnog postava Pretpovijesne zbirke Arheološkog muzeja u Zagrebu - razdoblje paleolitika, neolitika i eneolitika, te suradnica u izradi koncepcije stalnih postava u gradskim muzejima u Iloku i Vukovaru. Sudjelujem u izradi stalnog postava pretpovijesti Zemaljskog muzeja BiH. Sudjelovala sam na četrdesetak znanstvenih skupova s predavanjima ili posterima. Autorica sam više znanstvenih i stručnih radova i izvješća te nekoliko knjiga i kataloga izložbi.
Sudjelovala sam na više desetaka arheoloških iskopavanja. Od 2006. do 2008. vodila sam veća zaštitna istraživanja na trasi autoceste Beli Manastir – Osijek – Svilaj (lokaliteti Ivandvor, Pajtenica, Franjevac, Palanka, Tomašanci i Stara Vodenica). Od 2005. do 2008. vodila sam istraživanja na Vučedolu. Od 2012. vodim sustavna istraživanja na lokalitetima Talijanovo brdo u Lasinji i Gradina u Viškovcima.
Sudjelujem u muzejskim i međunarodnim projektima koji se bave prezentacijom i popularizacijom arheološke baštine (Arheološki susreti u osnovnim i srednjim školama i Danube´s Archaeological eLandscapes). Projekt Danube´s Archaeological eLandscapes je Interreg program transnacionalne suradnje V-B Dunav 2014-2020. Glavni cilj projekta je stvaranje jake mreže institucija koje se bave upravljanjem i promocijom arheološke baštine na prostoru Podunavlja s namjerom osiguranja buduće podrške za daljnje održivo upravljanje i turističku upotrebu arheološke baštine u Podunavlju kroz poticanje koordiniranog uključivanja velikih muzeja s važnim arheološkim zbirkama i arheoloških istraživačkih institucija s naglaskom na digitalnu vizualizaciju u prezentaciji arheoloških krajolika. Također sam od 2017. do 2019. godine sudjelovala u projektu Iron-Age-Danube). Projekt Iron-Age-Danube, punog naziva „Monumentalni krajolici starijeg željeznog doba Podunavlja“/“Monumentalized Early Iron Age Landscapes in the Danube river basin”, šifra projekta DTP1-1-248-2.2, koji se provodi u sklopu programa Europske unije, Interreg Program transnacionalne suradnje Dunav 2014.-2020. i djelomično je financiran iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Jedan od projektnih ciljeva su međunarodni kampovi koji usko povezuju istraživačke dijelove programa sa širokim spektrom javnih događanja te novih programa posebno kreiranih za djecu školskog uzrasta.
Od 2016. do 2021. bila sam suradnica sam na projektu HRZZ-a “Reconstructing prehistoric (Neolithic to Bronze Age) lifestyles on the territory of Croatia – a multidisciplinary approach” (kod projekta: IP-2016-06-1450, voditelj projekta: Mario Novak, Institut za antropologiju).
Od 2020. godine sudjelujem na projektu HRZZ-a MOPRENS, Modeliranje mreže prapovijesnih naselja u Slavoniji, Rajne Šošić Klindžić. (Šifra 5344).
Članica sam znanstvenog odbora MetArh konferencije i trenutna predsjednica Hrvatskog arheološkog društva.