Ključni istraživački interes
- psihičko zdravlje
- anksioznost
- društvene mreže
- cijeljenje
Članstva u profesionalnim udruženjima, stručnim i građanskim udrugama i javnim
tijelima
-
Stress, Trauma, Anxiety, and Resilience Society (STAR Society) (redoviti član)
-
Udruga osoba s amputacijom udova grada Zagreba i Zagrebačke županije
-
Upravni odbor, Predsjednica Povjerenstva za za usporedbu stručnih kvalifikacija i provjeru kompetentnosti
(Predsjednik)
Članstva u organizacijskim odborima skupova
-
2016.
37th STAR Conference: Stress and anxiety in a changing society, Sress and Anxiety Research Society ; Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu (-, -)
Uredništva u časopisima
-
Primenjena psihologija, Faculty of Philosophy, Department of Psychology, University of Novi Sad, Novi Sad, Srbija (gost-urednik)
Nagrade i priznanja
-
2023.
Zahvalnica za poseban doprinos radu i razvoju Hrvatske psihološke komore
-
2020.
Zahvalnica Volonterskog centra Zagreb
-
2020.
Zahvalnica za poseban doprinos radu i razvoju Hrvatske psihološke komore
-
2018.
Zahvalnica za poseban doprinos radu i razvoju Hrvatske psihološke komore
Opis znanstvene djelatnosti
Od studenog 2001. godine Anita Lauri Korajlija zaposlena je kao znanstvena novakinja na Katedri za zdravstvenu i kliničku psihologiju Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. U zvanje višeg asistenta izabrana je 2010. godine.
Tijekom rada na Odsjeku za psihologiju radila je kao znanstveni novak na tri istraživačka projekta financirana od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske:
Od 2001.-2003. - Psihosocijalna prilagodba djece nakon rata i podrška škole – voditeljica projekta prof. dr. sc. Vlasta Vizek-Vidović
Od 2003.-2006. - Biopsihosocijalne odrednice doživljavanja i ponašanja u zdravlju i bolesti – voditeljica projekta prof. dr. sc. Meri Tadinac
Od 2006. - Anksioznost i depresivnost u cjeloživotnoj perspektivi, te program Psihičko zdravlje u cjeloživotnoj perspektivi: rizični i zaštitni čimbenici – voditeljica prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić.
Od izbora u znanstveno-nastavano zvanje docenta sudjelovala je kao suradnica na više znanstvenih projekata:
Provjera modela manjinskog stresa na seksualnim manjinama u Hrvatskoj (2014)- voditeljica prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić.
Manjinski stres kod seksualnih manjina u Hrvatskoj - nastavak studije (2015)- voditeljica prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić.
Standardizacija psihodijagnostičke procjene i praćenja transpolnih osoba (2016)- voditeljica prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić
Internet i zdravlje (2017, 2018 i 2019) - voditeljica prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić.
U 2020. godini i 2021. godini voditeljica je projekta Internet i zdravlje u doba krize.
2020 - 2023 voditeljica projekta IRI-2 Digitalna platforma za prevenciju i intervenciju za probleme mentalnog zdravlja (Diplee)
2023 - 2024 Uloga interneta u razvoju i održavanju psihičkih teškoća kod trudnica
2024 - 2025 Rizični i zaštitni čimbenici za razvoj i održavanje post COVID-19 simptoma
Objavila je više od trideset znanstvenih radova u kategoriji A1 i A2. Podnijela je više priopćenja na domaćim i međunarodnim skupovima. Članica je stručnog odbora časopisa Psihologija.
U 2018. godini izabrana u znanstveno zvanje višeg znanstvenog suradnika u znanstvenom području društvenih znanosti – polje psihologija, grana klinička i zdravstvena psihologija.