Doc. dr. sc. Sanja Kišiček rođena je 21. veljače 1984. u Zadru. Diplomirala je 2008. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, završivši nastavnički i istraživački smjer studija engleskog jezika i književnosti i informacijskih znanosti. Doktorirala je 2013. završivši poslijediplomski studij informacijskih i komunikacijskih znanosti s doktorskom disertacijom pod naslovom Multimedijski instrukcijski dizajn: multimodalni pristup računalnom opismenjavanju u virtualnom okruženju. Od svibnja 2008. zaposlena je na suradničkom zvanju i na radnom mjestu znanstvenog novaka na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti pri Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a od 2014. na radnom mjestu poslijedoktoranda. Izabrana je u zvanje znanstvene suradnice 30. lipnja 2014. godine. Od 2016. do 2019. radi kao instructional coach (nastavnik metodičar) i voditelj stručnog usavršavanja nastavnog osoblja Američke međunarodne škole u Kuvajtu. Od 2019. do 2022. radi kao course instructor na online sveučilištu University of the People izvodeći nastavu na kolegijima: Creating positive classroom environments, Online Education Strategies, Curriculum Design and Instructional Decision Making, Learning Theory and Implications for Instruction i Education in Context: History, Psychology and Sociology u sklopu diplomskog studija Masters Program in Advanced Teaching. Od 1. lipnja 2022. zaposlena je kao docent u Centru za obrazovanje nastavnika Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Hrvatska je državljanka, udata, majka dvoje djece. Matični broj znanstvenika: 306375.
Nagrada Znanost Nacionalne zaklade za znanost, visoko školstvo i tehnologijski razvoj dodijeljena joj je 2008. godine u području društvenih znanosti za rad Educational multimedia software for English language vocabulary. Nagrada Franjo Marković Filozofskog fakulteta u Zagrebu uručena joj je 2007. godine za aktivan znanstveno-istraživački rad na nizu projekata a dobitnici istoimene nagrade su i skupina studenata koje je mentorirala. Mentor je na nizu završnih, diplomskih i dva poslijediplomska rada. Rektorova nagrada Sveučilišta u Zagrebu uručena joj je 2006. godine za studentski istraživački rad E-učenje: učenje u elektroničkoj okolini i učenje na daljinu putem sustava Omega.
Sudjelovala je u razvojnom projektu Izazovi za društvene i humanističke znanosti, novi studiji i sustav kvalitete Filozofskog fakulteta u Zagrebu 2021. godine kao član radne skupine za dizajn programa diplomskog studija Primijenjene kognitivne znanosti. Sudjelovala je u radu na stručnom projektu Učenje kroz rad i sustav upravljanja studentskim iskustvom na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 2021. godine kao član radne skupine za nastavničku stručnu praksu i koautor Vodiča za nastavnike mentore te su-voditelj edukacija za školske mentore stručne studentske prakse u školama. Sudjelovala je u radu na istraživačkom projektu Usklađivanje studijskih programa iz područja društvenih i humanističkih znanosti s potrebama tržišta rada (HKO) Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 2015. godine kao koordinator radne skupine za izradu standarda kvalifikacija i standarda zanimanja.
Na Poslijediplomskom studiju informacijskih i komunikacijskih znanosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu izvodi nastavu iz Prezentacijskih i komunikacijskih vještina. Kroz recentnu stručnu djelatnost ističu se brojna pozvana predavanja, gostovanja, edukacije i radionice koje je doc. dr. sc. Sanja Kišiček održala u akademskoj i školskoj zajednici u razdoblju od 2019. do 2023. godine. Održala je 70 sati edukacije pod nazivom Academia Master Class na engleskom jeziku na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, u kolovozu 2021., u sklopu projekta Studij dentalne medicine na engleskom jeziku, s ciljem internacionalizacije visokog obrazovanja i unaprjeđenja kvalitete akademske poduke kroz usavršavanje pedagoških i metodičkih vještina za izvođenje nastave na engleskom jeziku.
Za savjetnike Agencije za odgoj i obrazovanje dr. sc. Sanja Kišiček do sada je održala 15 sati edukakcije Kolaboracija i kolegijalni dijalog tijekom 2021. i 2022. godine, u Zagrebu, Vukovaru, Splitu i Osijeku, s ciljem jačanja kapaciteta savjetnika Agencije za odgoj i obrazovanje te sudjelovala na 10-ak stručnih skupova u organizaciji Agencije, s pozvanim predavanjem i/ili radionicom.