Ključni istraživački interes
- kasnoantička umjetnost i arhitektura
- srednjovjekovna umjetnost i arhitektura
- bizantska umjetnost i arhitektura
Članstva u profesionalnim udruženjima, stručnim i građanskim udrugama i javnim
tijelima
-
Društvo povjesničara umjetnosti Hrvatske (DPUH) (redovni član)
-
Hrvatsko društvo za bizantske studije (član Nadzornog odbora)
-
Nadzorni odbor, Hrvatsko društvo za bizantske studije
Nagrade i priznanja
Opis znanstvene djelatnosti
Radila kao suradnik na znanstvenim projektima MZOŠ-a (Ranokršćanska i starohrvatska arhitektura i skulptura, 2001.-2002.; Hrvatska umjetnička baština od kasne antike do romanike u europskom kontekstu, 2002.-2006.; Hrvatska umjetnička baština do ‘stila 1200′ u europskom kontekstu, od 2007.; voditelj prof. dr. sc. M. Jurković) te na više međunarodnih znanstvenih projekata (Trobrodna bazilika u Guranu kod Vodnjana i Crkva sv. Šimuna u Guranu kod Vodnjana – suradnja sa Sveučilištem u Genevi, od 2002.; Korpus sakralne arhitekture prvoga milenija – suradnja s više europskih institucija, od 2003.). Od ožujka 2007. do rujna 2009. godine koordinator programa istraživanja i edukacije (Education and Research Programme) na projektu IRCLAMA (FP6), u okviru kojega je surađivala i na kreiranju digitalne baze podataka hrvatske kulturne baštine s integriranom GIS aplikacijom. Godine 2014. suradnik na projektu PONTES ADRIATICI: mreža kulturnih razmjena na Jadranu (voditelj: akademik I. Fisković), a 2015.-2016. suradnik na projektu ESF HKO koji se tiče kvalifikacija za zapošljavanje u povjesnoumjetničkoj struci (voditelj: doc. dr. sc. Dragan Bagić). Od 2015. do 2018. jedan od voditelja Edukacijsko-istraživačkih radionica Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu i Gradske župe Gospe Velike u Dubrovniku (projekt Istraživanje katedrale Velike Gospe u Dubrovniku, voditelj: doc. dr. sc. Tin Turković). Trenutno voditelj znanstvenog projekta Identitetski elementi romajske kulture na tlu Dalmacije i Istre (7.-11. st.) (Sveučilište u Zagrebu).
Višegodišnji član organizacijskog odbora znanstvenih skupova Međunarodnog istraživačkog centra za kasnu antiku i srednji vijek Sveučilišta u Zagrebu te višegodišnji član uredništva znanstvenog časopisa Hortus artium medievalium. Pomoćnik autora izložbe Hrvatska renesansa (Muzej francuske renesanse u Ecouenu; Galerija Klovićevi dvori u Zagrebu, 2004.), te član organizacijskog odbora izložbe Renesansa u Francuskoj (Galerija Klovićevi dvori u Zagrebu, 2005.).
U više navrata boravila u inozemstvu radi znanstvenog i stručnog usavršavanja (Sveučilište u Padovi, Sveučilište u Udinama, Beč, London-Warburg Institute i dr.). Objavila više znanstvenih i stručnih radova te sudjelovala u više domaćih i međunarodnih znanstvenih skupova. Govori engleski, talijanski i njemački, a služi se i francuskim jezikom.