Na Odsjeku za etnologiju Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu zaposlena kao znanstvena novakinja od 1. rujna 2000. godine (matični broj znanstvenika 248000). U znanstveno nastavno zvanje izvanredne profesorice izabrana je 2012. godine. Glavnina njezinih znanstvenih interesa kreće se u širokom rasponu kulturnoantropoloških pogleda i pristupa religiji i religioznosti, posebno u području hodočašća, religijskog pluraliteta i pluralizma, dinamike međureligijskih odnosa i dijaloga, te odnosa religije i politike.
Poslijediplomski doktorski studij etnologije i kulturne antropologije završila je na Filozofskome fakultetu u Zagrebu s disertacijom Sveci zaštitnici u hrvatskoj pučkoj pobožnosti u znanstvenom području humanističkih znanosti i znanstvenom polju etnologija i antropologija. Kao znanstvena novakinja bila je uključena u tri znanstvena projekta tadašnjeg Ministarstva znanosti i tehnologije Republike Hrvatske: od 2000. do 2002. godine na projektu Uništena tradicijska kultura zapadne Slavonije (voditelj. dr. sc. Vitomir Belaj, red. prof.; br. projekta: 0130724), od 2002. do 2005. godine na projektu Identitet i etnogeneza primorskih Bunjevaca (voditeljica dr. sc. Milana Černelić, doc.; br. projekta: 0130422) te od 2006. do 2007. godine na projektu Etnološka baza podataka kao izvor znanja o etničkim i nacionalnim identitetima (voditelj dr. sc. Branko Đaković, izv. prof.; br. projekta: 130-1301679-1325). Kao istraživačica je 2004. godine bila uključena u istraživački projekt Political Places in Change: the Case of Kumrovec, dionicu širega međunarodnog projekta Politics and Poetics of Place: the Actualization of Myth, Memory and Monuments in the Modern Context vođenom pri tadašnjem Odsjeku za kulturalne studije i povijest umjetnosti Sveučilišta u Bergenu. Od 2006. do 2012. godine vodila je nezavisan i otovren znanstveno-istraživački projekt Hodočašća i konstrukcija hodočasničkoga mjesta, s međunarodnim sudjelovanjem. Godine 2015. sudjelovala je u znanstvno-istraživačkom i umjetničkom projektu Od državne umjetnosti do kreativnih industrija / Transformacija rodnih, političkih i religijskih narativa (EU program CreaArt). Godine 2015. i 2016. bila je jedna od koordinatora projekta Filozofskoga fakulteta Usklađivanje studijskih programa iz područja društvenih i humanističkih znanosti s potrebama tržišta rada (voditelj dr. sc. D. Bagić, doc., 2015.-2016., Europski socijalni fond, HKO).
Na temelju svojih istraživanja objavila je znanstvenu knjigu Milijuni na putu. Antropologija hodočašća i sveto tlo Međugorja (2012). Također je objavila dvadesetak znanstvenih radova u časopisima na međunarodnoj razini te u međunarodnim i domaćim zbornicima radova. S izlaganjima je sudjelovala na petnaestak međunarodnih konferencija, među kojima s nekoliko plenarnih i pozvanih izlaganja.
Bila je korisnica programa mobilnosti CEEPUS i ERASMUS+ te je sudjelovala u programima bilateralne suradnje sa sveučilištima u Ljubljani, Bergenu i Krakowu.
Recenzirala tri znanstvene monografije te niz članaka za znanstvene časopise i zbornike radova. Kao recenzent je bila uključena u proces predlaganja kulturnih dobara na Listu zaštićenih kulturnih dobara Registra kulturnih dobara Republike Hrvatske.
Bila je članicom programskih i organizacijskih odbora nekoliko međunarodnih znanstvenih konferencija.